piątek, 3 czerwca 2016

Kapitan Ameryka - Wojna Bohaterów - UNBOXING zestawu kolekcjonerskich kart od Panini!

Dzisiaj otrzymałem miłą niespodziankę z firmy Panini - pudełko kart kolekcjonerskich z serii Kapitan Ameryka - Wojna Bohaterów oraz klaser, w którym można przechowywać kolekcję. Co to oznacza? UNBOXING!:)Jakiś czas temu zaprezentowałem Wam krótką notatkę o boosterze z kartami z tej właśnie kolekcji. Dzisiaj będę mógł nieco szerzej napisać o rodzajach kart, ich jakości czy wyglądzie. 
W kolekcji możemy wyróżnić następujące rodzaje kart (w nawiasie podałem ich ilości w kolekcji):
 • Movie Cards (39),
 • Identikit Cards (15),
 • Team Cards (18),
 • Costume Cards (9),
 • Choose The Side Cards (6),
 • Quote Cards (12),
 • Battle Scene Cards (18),
 • Head To Head Cards (9),
 • Badge Cards (12),
 • Art Cards (6),
 • Poster Cards (6).  

 
Cała kolekcja liczy 150 różnych kart. Przechowywać można je w Albumie Kolekcjonera (19,90 PLN). Album posiada 26 stron ze specjalnymi "kieszonkami" na karty. Na jednej stronie mieści się 9 kart.
Nadal nie mam żadnych zastrzeżeń w kwestii jakości - karty są wykonane wprost fenomenalnie! Wysokiej jakości papier z efektami zmatowienia, wysokiego połysku i hologramami. To naprawdę cieszy oko!Najlepsze wrażenie robią karty w rodzajach Costume, Poster i Art. Pierwsze z nich prezentują - jak łatwo wydedukować - kostiumy postaci z filmu oraz ich atrybuty - np. tarczę Kapitana Ameryki czy maskę Iron Mana. Karty Poster prezentują postaci w formie obrazu - Scarlet Witch na tej karcie wygląda obłędnie! Z kolei Art to zbiór grafik w lekko oldschoolowym, komiksowym stylu.


Album Kolekcjonera zawiera dwie kartonowe wkładki, które są umieszczone w przedniej i tylnej części okładki. Znajdują się tam informacje dotyczące całej kolekcji - miniaturki kart, ich numeracja oraz przypisanie do poszczególnej serii. Wewnątrz wkładek znajduje się szerszy opis kolekcji oraz kilka zdań na temat filmu.

Po unboxingu niestety nie udało mi się uzbierać wszystkich kart. Kilkudziesięciu jeszcze mi brakuje, ale raczej uzupełnię kolekcję do końca. Choćby po to, żeby mieć w całości zestawy kart, które tworzą duże panoramy.


Podsumowując - Panini stworzyło naprawdę fajną serię, której odbiorcą może być kilkulatek, jak i dorosły człowiek, którego kręcą produkcje MCU. Cena jednej saszetki (3,90 PLN) powoduje, że warto nabyć chociaż jeden booster kart przy okazji jakichś zakupów, żeby mieć fajną pamiątkę po filmowej wersji Civil War1 komentarz:

 1. Nie zgadzam się z Twoją oceną jakości tych kart. W porównaniu z kartami do Gwinta dodawanymi do dodatków do Wiedźmina 3, albo Magic the Gathering wypadają bardzo słabo, przypominają trochę kartoniki powycinane z bloku technicznego. Do tego fatalne są kłujące rożki, które bardzo łatwo się gną i rozwarstwiają. Hologramy są różne, niektóre fajne, niektóre mocno kiczowate (np. karta Crossbones). Podobają mi się za to wyczuwalne dotykiem połyskujące elementy. Ogólnie jako karty - dość średniawe, ale w klaserze pewnie wyglądają elegancko. Dlatego trochę się dziwię, że to karty a nie naklejki.

  OdpowiedzUsuń