poniedziałek, 19 grudnia 2016

Marvel's Mightiest Heroes - kolejna kolekcja komiksów trafi do Polski!

Hachette zasypie kioski komiksami! Mamy na rynku Wielką Kolekcję Komiksów Marvela, która niedługo ma zostać przedłużona do 150 numeru. Mamy również świeżą Wielką Kolekcję Komiksów DC Comics. Hachette wcześniej wydawało Kolekcję Thorgala oraz próbowało testów Asteriksa i Lucky Luke'a, a teraz najprawdopodobniej wyda polską wersję kolekcji Marvel's Mightiest Heroes.


Z czym to się je, spytacie? Odpowiedź jest prosta - kolekcja to zbiór tomów, w których znajdziecie genezę danego superbohatera - lub supergrupy - i jakąś jego współczesną historię. Jest to na pewno ciekawa seria wydawnicza dla osób, które nie znają uniwersum Marvela za dobrze, a chcą przybliżyć sobie losy mniej znanych postaci czy poznać nowe fakty o tych lepiej znanych bohaterach.


W sieci pojawiło się już wiele przecieków i plotek:
 • Polski Geek donosi, że na stronie Ruchu w zapowiedziach wydawniczych pojawiła się informacja o kolekcji Superbohaterowie Marvela. Ma to być dwutygodnik w cenie 14,90 PLN. Oczywiście chodzi o cenę pierwszego numeru.
 • Prawdopodobnie polska odsłona kolekcji będzie zgodna z wersją czeską - skąd my to znamy?;)
 • Właścicielem domeny http://www.superbohaterowiemarvela.pl/ jest... Hachette Polska, więc na dniach witryna powinna wystartować!


A teraz kilka istotnych pytań, które pozostawię bez odpowiedzi:
 • Czy na polskim rynku komiksowym utrzymają się trzy kolekcje komiksowe?
 • Czy aby na pewno chodzi o tę serię wydawniczą? Być może będzie to coś na wzór zeszytowej encyklopedii Marvela, która kiedyś była wydawana za granicami naszego kraju?
 • Czy będzie to rzut testowy czy od razu Hachette wystartuje z regularną sprzedażą?
 • Czy Hachette jednak zrezygnuje z przedłużenia z WKKM na rzecz nowej kolekcji?


8 komentarzy:

 1. wątpię aby Hachette zrezygnowało z WKKM, skoro przed chwilą zapowiedziało że ją przedłuży do 150 tomu, a co do tej kolekcji to uważam że przed zakończeniem WKKM, start jej mija się to z celem, tym bardziej że na rynku poza WKKM mamy jeszcze Marvel Now i Klasykę Marvela od Egmontum i Mucha dorzuca tu jeszcze swoje kilka pozycji, jest dużo i no jest jeszcze WKKDC, Hachette nie ma liczyć na taki sukces jak w przypadku WKKM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jedyny plus jaki widzę to "randomowi" odbiorcy, którzy wkręcą się w komiksy i ew. komiksiarze, którzy będą sięgać po pojedyncze numery. Niestety takiego szumu, jaki był przy WKKM raczej nie będzie.

   Usuń
 2. Dudi, WKKDC to nie jest kolekcja Hachette tylko Eaglemoss

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak niżej - wiem, wiem:) Nieco dziwnie napisałem zdanie i można to tak odebrać.

   Usuń
 3. Kolekcja DC jest od Eaglemoss, a nie Hachette.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiem o tym:) Nigdzie nie napisałem, że Hachette jest wydawcą tej serii.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napisałeś: "Hachette zasypie kioski komiksami! Mamy na rynku Wielką Kolekcję Komiksów Marvela, która niedługo ma zostać przedłużona do 150 numeru. Mamy również świeżą Wielką Kolekcję Komiksów DC Comics". Najpierw piszesz, że Hachette zasypie Polskę komiksami, a później wspominasz o dwóch kolekcjach, jakby to one były wydawane przez Hachette.

   Usuń
  2. No właśnie - napisałem, że zasypie. Czyli w przyszłości. Następnie, że mamy na rynku dwie kolekcje, a nie, że mamy je i wydaje je Hachette. I na końcu, że Hachette kiedyś wydawało i testowało. Przyznałem się zresztą, że nieco koślawie to napisałem;)

   Usuń