czwartek, 10 sierpnia 2017

Dziesięciu epickich wąsaczy ze świata komiksu!

Mogą być gęste, bujne, w szpic, a mogą wyglądać jak "młodzieńczy koper". Wąsy! Sam je noszę i je bardzo lubię. Mimo tego, że czasami zostaje mi na nich piana z mleka czy pół obiadu. Wąsy noszą też postaci związane z komiksami i dzisiaj mam dla Was dziesięciu najbardziej epickich wąsaczy! Kolejność jest przypadkowa:)

1. Green Arrow

DC 52 przyniosło wiele zmian, ale Oliver Queen pozbawiony koziej bródki to istna zbrodnia na tej postaci. Jednak co klasyczne, to najlepsze! I Green Arrow w oldschoolowej wersji - z bródką i bujnym wąsem - to najlepsza opcja.


2. Sinestro

Cieniutkie wąsiki idealnie pasują do kogoś złowieszczego, a niewątpliwie taki właśnie jest arcywróg Zielonej Latarni - Sinestro


3. Aquaman

Nie mam tu na myśli idealnie ogolonego Arthura Curry'ego znanego z kart komiksów. Chodzi mi o Aquamana w wersji JLU z gęsto zarośniętą twarzą i harpunem zamiast dłoni. Chociaż filmowy wizerunek też może pasować do tej listy.


4. Komisarz Gordon

Cygaro, Bat-sygnał, okulary i wąs. Zagranie w skojarzenia tymi hasłami od razu przywodzi na myśl jedną postać - komisarza Jima Gordona. Najlepszy glina w Gotham City bez wąsów? Wydaje się to niemożliwe.


5. J. Jonah Jameson

I znowu niesamowicie charakterystyczna postać - szef Petera Parkera. Jameson zawsze kojarzył mi się z sową. Oczywiście przez jego charakterystyczną fryzurę. Kolejne znaki rozpoznawcze to wiecznie rozgniewany wyraz twarzy, cygaro i charakterystyczny wąs, który na myśl przywodzi... Sami wiecie kogo.


6. Wolverine

Ni to wąsy, ni to broda, ni to pekaesy. Stylowy zarost Logana jest po prostu przekozacki i idealnie pasuje do tej postaci. Wolverine to jedna z niewielu postaci, która przez wiele lat wybiera styl retro i zawsze pasuje on do niego idealnie.


7. Iron Man

Tego gościa nie mogło tutaj zabraknąć! Nieodłącznym elementem stylu Tony'ego Starka jest jego charakterystyczny zarost, który świetnie prezentuje się zarówno w wersji komiksowej, jak i filmowej. 


8. Doctor Strange

Kolejny wąsacz ze stajni Marvela. Zadziorny, czasem pojawiający się w komplecie z brodą, ale bardzo charakterystyczny wąs to coś, co z tą postacią kojarzy się tak mocno, jak Oko Agamotto.


9. Thor

Ten wąs niejednym badassem trząsł. Syn Odyna nie zawsze nosi zarost, ale jak już go ma, to wygląda dostojnie. Swoją drogą - czy nie uważacie, że bez zarostu wygląda jak lamus ze skrzydłami na głowie?


10. Asteriks i Obeliks

No i zamiast dziesięciu mamy jedenastu. Tych postaci po prostu nie mogło tutaj zabraknąć! Najdzielniejsi wojowie w ostatniej wiosce galijskiej, która odpiera ataki Rzymian. Najlepsi przyjaciele, którzy zwiedzają świat i zawsze potrafią pokrzyżować szyki Juliusza Cezara. I dodatkowo - moi ulubieni bohaterowie komiksów, do których perypetii uwielbiam wracać.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz