środa, 2 sierpnia 2017

Pięć dziwnych gadżetów używanych przez superbohaterów!

W historii komiksów pojawiali się dziwni superbohaterowie oraz ich przeciwnicy. Całkiem ciekawy przegląd tych drugich mogliśmy zobaczyć chociażby w świetnej animacji The LEGO Batman Movie. Jednak dziwne pomysły nie tyczą się jedynie samych postaci, a twórcy potrafią popuścić wodze fantazji przy okazji wymyślania totalnie pokręconych elementów wyposażenia facetów w rajtuzach. Dzisiaj pokażę Wam pięć gadżetów, które zainteresują fanów wszelkiej maści... Udziwnień.

1. Miotacz Bat-uszu!

Batman zazwyczaj przygotowany jest na każde możliwe zdarzenia, które mogą mu się przytrafić. Najwięcej potrzebnych Bat-przedmiotów nosi w swoim niezawodnym pasie, ale niektóre z nich są skryte innych miejscach. Pewnie niektórzy z Was nawet nie domyślają się, że uszy na masce Gacka mogą skrywać w sobie mechanizm, który strzela Bat-uszami właśnie! 


2. Zbroja NFL Superpro!

Wiele komiksowych pomysłów na pierwszy rzut oka może wydawać się pomysłami bardzo dziwnymi. I tak na pewno jest w tym przypadku - seria NFL Superpro wydawana na początku lat dziewięćdziesiątych przez Marvela opisuje przygody gościa w zbroi wyglądającej jak typowy kostium zawodnika futbolu amerykańskiego. Jednak nie jest to taki zwykły kostium! Powoduje on znaczny przyrost siły, szybkości i wytrzymałości. Naukowiec który go wymyślił był wielkim fanem NFL, ale chyba nie przemyślał sprawy, że kombinezon ten będzie wyglądał dość komicznie. Na pocieszenie pozostaje fakt, że wdzianko to sprawdza się bardzo dobrze przy kopaniu tyłków badassów, jak i przy zdobywaniu kolejnych przyłożeń.


3. Kosmiczna bieżnia!

Flash jest prawdopodobnie najszybszym gościem na naszej planecie, ale i on potrzebuje czasem pomocy do podniesienia swoich umiejętności. Kiedy Barry spotyka się z koniecznością przenosin w czasie lub pomiędzy różnymi światami, nieodzownym elementem tych eskapad jest... Kosmiczna bieżnia


4. Spider-Mobile!

Najbardziej znanym sposobem na przemieszczanie się Spider-Mana jest oczywiście poruszanie się za pomocą pajęczej sieci. I tutaj rodzi się pytanie - po co Spidey miałby poruszać się w jakiś inny sposób? Cóż... Ktoś wpadł na pomysł, żeby naszego Pajączka wyposażyć w Spider-Mobile czyli pojazd typu buggy, który potrafi jeździć po ścianach. Przez ten wynalazek Ścianołaz przekształca się nam w... Ścianojazda.


5. Bat-spray na rekiny!

Ten gadżet możecie bardzo dobrze kojarzyć ze wspomnianego już przeze mnie The LEGO Batman Movie, prawda? Jest to chyba jeden z najdziwniejszych przedmiotów na wyposażeniu Mrocznego Rycerza. Dodatkowo jego istnienie rodzi pytania w stylu: Jak wiele razy został użyty? Jakie inne spraye posiada Batman w swoim arsenale? Po co w ogóle coś takiego wymyślił? Na pierwsze pytanie odpowiem - został użyty raz! W filmie z Adamem Westem.


2 komentarze:

  1. Spray nie był Batmana. Był w helikopterze którym lecą. Jak już coś piszesz, miej pewność, że jest to zgodne z faktami.

    OdpowiedzUsuń