wtorek, 17 października 2017

Siedem dziwnych okładek komiksów!

Jeśli ktoś nie zna historii zawartej w danym komiksie, to może sięgnąć po nią dlatego, że spodoba mu się okładka. Zazwyczaj grafiki zaprezentowane na komiksowych okładkach cieszą oczy i zachęcają do sięgnięcia po konkretny tytuł. Czasem jednak jest inaczej i trafiają się okładki brzydkie lub wręcz idiotyczne. Dzisiaj przybliżę Wam kilka prac tego typu!

1. Life with Archie #37 Alex Ross Variant Cover

Alex Ross genialnym artystą jest i basta! Kto miał w rękach Sprawiedliwość ten wie, że tego pana można śmiało umieścić w gronie swoich ulubionych twórców. Dlatego też dziwi fakt, że Ross popełnił okładkę, która nie tyle jest brzydka, co strasznie dziwna! Na tej okładce Archie wraz z ekipą nie wyglądają jak radosna grupka nastolatków, ale raczej jak banda psycholi, która chce wyrwać czytelnikowi kręgosłup.


2. Wolverine: Revolver

Tutaj dodatkowy komentarz jest kompletnie zbędny. Wolverine na tej okładce wygląda obrzydliwie i ma koński uśmiech. Są tu jacyś fani futbolu? Moje pierwsze skojarzenie na widok Logana w tej wersji to... Marek Hamsik!


3. Batman #199

Srebrna Era - czasy, w których dziwactwa i brak logiki były w komiksach codziennością. Przygody Batmana często posiadały nieco dziwne okładki, ale właśnie ta prezentowana poniżej potrafi całkowicie "zryć beret". Batman potrzebujący kupić komiks o Batmanie? Uniwersum wewnątrz uniwersum? WTF?


4. What If? Vol. 2 #34

Czy ktoś normalny zastanawia się, co bohaterowie komiksów noszą pod swoimi rajtuzami? Raczej nie. No ale okładka w stylu Słomianego Wdowca może pobudzić wyobraźnię właśnie w tym kierunku...


5. Action Comics #454

Superman pakujący w siebie kosmiczne ilości hamburgerów. Jest tutaj coś więcej do dodania? Dorzuciłbym jedynie napis "omnomnom!" komiksową czcionką i byłoby idealnie.


6. The Flash #152

Co dziwnego widać na obrazku? A no to, że plan Trickstera na ucieczkę Flashowi, który jest najszybszym człowiekiem na Ziemi, to zwiewanie na trójkołowym rowerku. Ale to nie wszystko. Plan zadziałał!


7. Każda okładka Superman's Pal Jimmy Olsen i Superman's Girl Lois Lane

Nie jest łatwo wybrać jakiś konkretny numer ze wspomnianych serii, kiedy wszystkie okładki tych tytułów są totalnie porąbane. Wielokrotnie na okładkach Jimmy i Lois znajdują się w tarapatach, a Superman ma na nich totalnie wyrąbane. Prawdziwy superbohater!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz